Titulní banner

Aktuálně

ODKANALIZOVÁNÍ OBCE - VOLNÝ ZÁPIS Z JEDNÁNÍ ZASTUPITELŮ S OBČANY 4. ÚNORA

SCHŮZE   4.2.2014        ANO 3   NE 24    POUZE GRAVITAČNÍ 12

 

Ø      jak má obec namyšleno provozování kanalizace?

Ø      jaké je předpokládané stočné?

Ø      jak je Agroprojekce V. Mýto spojena s VRV Praha?

Ø      proč do ceny stočného nejsou započítány odpisy 70% hodnoty investice + provozní náklady (aby byla zajištěna udržitelnost projektu) ?

investice 85.000.000,- ………… 30 let …..59.000.000 (zdroje)  - 2.000.000/ročně

Ø      jak vytvoříme zdroje na udržitelnost projektu?

Finanční analýzu poskytnout k nahlédnutí

Ø      proč není možné napojit na kanalizaci odlehlé domácnosti?

Ø      jak je možné, že část projektu bylo možné převést a některé části ač ve spádu zůstaly stejné?

Ø      MŽP zvýhodňuje projekty, ve kterých jsou provozní náklady vysoké, i když pořizovací jsou nižší

Ø      když je jedno ministerstvu, kolik budeme platit, proč je to jedno našim zastupitelům?

Ø      ! ! !  jak jsou na tom s výstavbou Benátky?

Ø      jak je možné, že se na tom podílejí 3 firmy a všechny se uživí?

Ø      zjistit, jaké jsou aktuální výzvy na dotace

Ø      ! ! !  proč nechcete referendum !

Ø      kolik bude stát přípojky od domu k hranici?

Ø      je možné udělat částečnou realizaci?

Ø      je možné vrátit plnou moc, když byla špatně?

Ø      bude hradit obec náklady na kanalizaci? Kde na to vezme?

Ø      Borová – referendum

Ø      proč v Koclířově předělali projekt z tlakové na gravitační a tady to nejde?

Ø      stočné 160Kč/m3 (když 150 domácností na tlakovou) při spotřebě 60m3 na domácnost

Ø      řešení výpadku proudu – dimenze přečerpávací nádrže pod Jalovým potokem

Ø      Co lze sdělit k informaci od Ing. Randáka z MÚ Litomyšl, že cena stočného nemůže jít pod 70Kč/m3 ?

A sdělení ministerstva zemědělství (Ing. Chaloupka) že se všude dělá gravitace a my děláme tlakovou

Ø      jak se bude měřit stočné?

Ø      je stočné regulováno?

Ø      je někde spočítáno, kde se vyšší investiční náklady za gravitační kanalizaci vyrovnají s nižšími náklady na tlakovou? (za kdy) ?

Ø      může stát nařídit vybudování kanalizace v budoucnu, když teď odmítneme dotaci?

Ø      jak kvalitní je tato varianta, když si  člen ZO J. Jůza koupil čističku na tlakovou kanalizaci?

Ø      proč jste lidi neinformovali dřív, ale až teď?

Ø      proč jste nepostupovali s kanalizací jako v Baníně?

Ø      kolik zastupitelů je na tlakové a kolik na gravitační?

UZAVŘENÍ PŘÍVODU VODY

Ve čtvrtek 13.února během dopoledne bude z důvodu opravy poruchy vodovodu uzavřen přívod vody z vodojemu do vodovodního řadu. Vodovod bude napájen přímo ze zdroje čerpadlem a může proto docházet k výraznému kolísání tlaku nebo dokonce ke krátkodobým výpadkům vody. Děkujeme za pochopení

JARNÍ BRUSLENÍ - ZMĚNA ČASU

Občanské sdružení HC ČISTÁ zve děti a jejich rodiče na jarní bruslení,které se bude konat na zimním stadionu v Litomyšli 2.3.2014 a to od 09:30 do 11:00 hod.. Přijďte si zasportovat před nedělním obědem :) . Bruslení je zcela zdarma. Těšíme se na Vás HC ČISTÁ,o.s.

FOTBALOVÝ PLES V ČISTÉ

TJ SOKOL Čistá vás srdečně zve na 2. fotbalový ples, který se uskuteční 22. února 2014 v Kulturním domě v Čisté. K tanci a poslechu hraje skupina RYTMIC. Bohatá tombola, tradiční večeře a občerstvení zajištěno. Lístky si můžete zakoupit v předprodeji u Jiřího Stibůrka, tel.: 739 838 910
60/Fotbalov-- ples.png

ODEČTY VODOMĚRŮ

Z tohoto důvodu prosíme občany, aby zajistili volný přístup k vodoměru a v případě své nepřítomnosti umístili lístek se spotřebou na viditelném místě nebo spotřebu nahlásili v daném týdnu na tel.čísle 777 761 082 případně na Obecním úřadě v Čisté.  

Diskuze o diskusi.

             Když jsme kdysi na konci minulého století tvořili první webové stránky obce s diskusním okénkem, nikdo z nás tenkrát zřejmě netušil, jak moc se doba za těch pár let změní. I když dlouho diskusní fórum nebylo téměř využíváno, v poslední době se s příspěvky všeho druhu doslova roztrhl pytel. Jev je to velmi pozitivní, nebýt toho, že kromě množství věcných dotazů a připomínek, které si zaslouží být zodpovězeny a diskutovány veřejně, se na našem webu objevilo také mnoho vzkazů, které nic dobrého nepřináší.

            Občané z jedné IP adresy si pod různou identitou pokládají otázky, aby si na ně záhy pod jiným jménem mohli fundovaně odpovědět. Další stateční pro změnu zcela anonymně se o konkrétních lidech vyjadřují jako o lhářích, osobách nekompetentních, starých a prolhaných, neschopných ……atd. …atd. .. a neváhají napsat, co jim jedovatá slina na jazyk přinese. Nepomyslí na slušné vychování. Přirozenou úctu k ženě. Samozřejmou úctu k volené instituci nebo jiné autoritě. Nevím, zda si uvědomují, že si tyto břitké úsudky mohou přečíst také třeba jejich děti nebo někdo, na jejichž úctě jim ještě záleží. Nevím, zda si uvědomují, že žádná anonymita na internetu vlastně neexistuje a kdejaký technicky zdatný student umí se znalostí místních poměrů autora dohledat téměř ihned a téměř vždy. Nevím, zda si uvědomují, že se s tím, koho teď tak dovedně „setřeli“, budou chtít ještě potkávat a podívat se mu do očí třeba i po tom, co si na diskutované pseudoproblémy a domnělé křivdy nikdo už ani nevzpomene.

            Naskýtá se tedy otázka. Nenastal čas diskuzi jednoduše zarazit a smazat? Já osobně doufám, že ještě ne. Mnozí z diskutujících by se ale mohli zamyslet, zda by svoje „myšlenky“ nechtěli prezentovat na některé ze sociálních sítí, které k tomuto účelu vznikly. Na obecních stránkách by potom zbylo dost prostoru k tomu, aby se tam třeba i anonymně, ale pokud možno seriozně řešily místní problémy a vyjadřovaly třeba i kontroverzní názory k místním tématům. Potom začne znova platit, že vyjádřit se v diskuzi na oficiálním webu obce Čistá není ostuda. Potom začne znova platit, že reagovat včas na příspěvky je slušnost a povinnost i bez psaných pravidel.

            Na závěr se chci tímto velice omluvit těm, kterým jsem z jakéhokoliv důvodu neodpověděl na dotaz nebo nereagoval na připomínku. Dále těm, kteří se často nezaslouženě ocitli na pomyslném pranýři naší diskuze. Ale především se chci omluvit Vám, kteří jste stále pravidelnými návštěvníky obecního webu i potom co jste museli číst.Omlouvám se a děkuji..

 

B. Pavliš, starosta obce

 

 

DIVADELNÍ VYSTOUPENÍ JOŽINA JANOUŠKA

Pozvánka na estrádní vystoupení Divadelní společnosti Jožina Janouška dne 29.3.2014, od 19:00 hodin v Kulturním domě v Čisté. Po představení následuje taneční zábava. K tanci a poslechu hraje hudební skupina APER

VEŘEJNÉ JEDNÁNÍ - ZACHOVÁNÍ RYCHLÉ LÉKAŘSKÉ POMOCI V LITOMYŠLI

Dovolujeme si Vás informovat o veřejném jednání na téma Zachování Rychlé lékařské pomoci v Litomyšli, které se uskuteční v úterý 1. dubna 2014 od 16:00 hodin v kině SOKOL. Přijďte diskutovat s představiteli Pardubického kraje - ředitelem Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje MUDr. Svobodou a vedoucím odboru zdravotnictví Pardubického kraje Ing. Gregorem o budoucnosti fungování Rychlé lékařské pomoci v Litomyšli. Pan hejtman se z jednání omluvil. Pozvánka pro občany je zveřejněna na webových stránkách města www.litomysl.cz , budou vyvěšeny plakáty a pozvánka bude šířena prostřednictvím kabelové televize a facebooku.
61/plakat_RLP.pdf

ZMĚNA ORDINACE PRAKTICKÉHO LÉKAŘE

Praktický lékař dr. Cacek oznamuje, že v pátek 18. a 25. dubna se v Čisté neordinuje. Pro akutní případy bude ordinovat v pátek 18. 4. dr. Cacek od 8:30 do 10 hodin v ordinaci v Trstěnici a v pátek 25. 4. dr. Mareš v ordinaci v Sebranicích.