Titulní banner

Aktuálně

Fotbalový ples - ZRUŠEN

TJ Sokol Čistá upozorňuje, že vzhledem k aktuální situaci se ruší letošní ples, který se měl konat 26.2.2022

Podpořte svým hlasem zpívající lípu

Zpívající lípa jde do boje o titul Evropský strom roku 2022. Podpořte ji svým hlasem i vy

 

V Pardubickém kraji se skrývá Strom roku 2021, kterým byla v konkurenci stromů ze všech krajů České republiky zvolena Zpívající lípa z obce Telecí na Svitavsku. Nyní bude potřebovat hlasy znovu, aby dosáhla na titul i v evropské konkurenci. Podpořit ji lze od 1. do 28. února na webových stránkách www.treeoftheyear.org.

 

„Zpívající, nazývaná též Lukásova lípa, má určitě potenciál v evropském kole uspět a titul získat. Je to jeden z nejstarších a nejmohutnějších stromů v České republice. V obci Telecí roste už více než sedm set let a má téměř dvanáct metrů v obvodu. Lípa je naším národním stromem, vidím v tom tedy i určitou symboliku, že právě ona bude českým zástupcem v evropském kole soutěže,“ uvedl radní Pardubického kraje pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil.

 

Hlasování v soutěži Evropský strom roku 2022 začne 1. února, posledním únorovým dnem pak skončí. Lidé budou mít k dispozici celkem dva hlasy, které mohou rozdělit mezi dva kandidáty. Kromě Zpívající lípy tak mohou podpořit ještě další strom, který se jim bude líbit. Hlasovat se bude prostřednictvím e-mailové adresy, která ale nemůže být pro tento účel nově založená – hlasy z jednorázových adres nejsou povolené a budou smazány.

 

Vyhlášení výsledků ankety Evropský strom roku 2022 se uskuteční 22. března v Bruselu. 

Moc děkujeme Všem, kteří přispěli do tříkrálovských kasiček. Částka je rekordní.

 

Celkem za Litomyšl a okolní obce bylo vybráno 742 961 Kč

 

Hasičský ples - ZRUŠEN!!!

SDH Čistá upozorňuje, že vzhledem k aktuální situaci se ruší letošní ples, který se měl konat 29.1.2022.