Titulní banner

Aktuálně

NEBEZPEČNÝ ODPAD

Upozorňujeme občany, že v úterý 8. října 2013 bude firma LIKO odvážet k likvidaci NEBEZPEČNÝ ODPAD. Odpad se nebude skládkovat, ale bude se přímo nakládat do připravených kontejnerů. Důrazně proto žádáme občany, aby odpad k likvidaci vozili na místo výhradně až v den svozu a v určenou hodinu.
53/NEBEZPE--N-- ODPAD Podzim 2013.doc

OČKOVÁNÍ PROTI CHŘIPCE

Letos se zdravotní pojišťovny rozhodly hradit očkování všem svým pojištěncům . Dříve měli očkování zdarma osoby nad 65 let,chronicky nemocní,kteří jsou farmakologicky léčeni a obyvatelé domovů pro seniory a umístění v LDN . V  letošním roce proplácejí očkování v plné výši pojišťovny všem svým pojištěncům .V praxi to je tak,že občan při očkování v ordinaci zaplatí vakcínu a poplatek za její aplikaci (zde tedy 222,-Kč) , obdrží doklad o zaplacení,na jehož základě je mu na pobočce jeho zdravotní pojišťovny částka proplacena v plné výši.

Česká republika patří mezi civilizovanými zeměmi k těm,kde proočkovanost je mizivá (jen kolem 5% !).Pro srovnání v USA je to téměř polovina občanů ,v sousedních zemích – Německo,Rakousko –se nechá očkovat kolem 30% občanů. Pak se nelze divit množství komplikací a zbytečných úmrtí , která jsou logickým důsledkem u neočkované populace v České republice.

DOŽÍNKY NA ZÁMKU V PARDUBICÍCH

Pro níže uvedené základní a mateřské školy byla zajištěna autobusová doprava KrÚ Pk.

Základní škola a mateřská škola Prosetín

Základní škola, Trhová Kamenice, okres Chrudim

Základní škola a mateřská škola Jamné nad Orlicí

Základní škola Dašice, okres Pardubice

Základní škola a Mateřská škola Řetová

Mateřská škola Chvojenec, okr. Pardubice

Základní škola a Mateřská škola Čistá, okres Svitavy

Mateřská škola Choltice, okres Pardubice

Další informace naleznete v odkazu na Školském portálu – 

http://www.klickevzdelani.cz/Veřejnost/Zeživotaškol/Všeobecnéinformace/tabid/250/articleType/ArticleView/articleId/22485/DOZINKY-NA-ZAMKU-v-Pardubicich-22--23-zari-2013.aspx

ÚPRAVA ORDINAČNÍCH HODIN

V době od září do června 2014 bude změna ordinace – vždy každé druhé úterý v příslušném měsíci se bude v Čisté ordinovat DOPOLEDNE od 7,30 do 12 hodin.

NAŠEL SE PES !!!

Dne 6. listopadu se v obci Čistá našel pobíhající pejsek. Případní majitelé nebo zájemci mohou volat na telefonní číslo obecního úřadu tel.: 461 634 903 nebo 777 634 903.
56/pes2.jpg